Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fraška

23. 2. 2012

 

Fraška

 

Dnes ve čtvrtek 23. 2. 2012 se tradičně sešli zastupitelé města na tajném neveřejném zasedání, aby rozhodli o osudech nás, občanů. Výsledek uzavřených dohod a pletich představí občanům na veřejném zasedání v pondělí 27.února. Prodej pozemku u zdravotního střediska připomíná nepovedenou frašku. Zastupitelstvo opakovaně zamítlo prodej. Rada města opakovaně předkládá a opakuje návrhy na prodej pozemku. Kdo z radních má zájem tento pozemek prodat za každou cenu? Proč občany pozvalo město na tvorbu ÚP a SPRM, když se připomínkami nikdo nehodlá řídit? V pondělí bude mít tato fraška další pokračování. Ať dopadne jakkoliv, je jasné, že vstupné zaplatí občané, jako na každé představení. Vedení města totiž přes nesouhlas zastupitelstva o prodeji nechalo vypracovat odhad – znalecký posudek o ceně nemovitosti, který stál několik tisíc. V této souvislosti jsou ve hře dvě možnosti: Zastupitelé bez obecenstva na tajném zasedání dostanou pokyn, jak mají hlasovat v zájmu všeobecné spolupráce a před diváky odsouhlasí prodej. Druhá možnost je , že ani neveřejná masáž a lámání charakterů nepomůže. Potom se ale, najdou-li zbytek odvahy, musí zeptat, kdo zaplatí tu frašku. Odhady nemovitostí totiž nemají trvalou platnost a jedná se o vyhozené peníze, navíc za služby, které zastupitelstvo opakovaně zamítlo. Nebo je zastupitelstvo jenom opona, kterou rada zatáhne aby občané – diváci neviděli co se děje na jevišti a v zákulisí a jak principál rozděluje honoráře?

 

                                                                                                  F. Immer

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Oznámení

(Třebeničan, 27. 2. 2012 12:35)

Vážení čtenáři, dnešním dnem byla kapacita stránek Třebeničana vyčerpána.
Nové příspěvky již nelze vkládat. Odkazujeme Vás proto na pokračování stránek pod titulem Třebeničan 2. V některých rubrikách bude pravděpodobně možné vkládat komentáře i po zavedení „nových“ stránek - Třebeničan 2. Omlouváme se, děkujeme za pochopení a za Vaši přízeň.
Třebeničan

Fraška

(Baryk, 25. 2. 2012 20:38)

Jen mě neustále udivuje, že s těmito blbinami jak se zbavovat majetku města, přicházejí z rady a ne od členů zastupitelstva. Kdo jim schvaluje za takové blbosti platit peníze? Jak můžou zastupitelé něco zamítnout a rada, která je mu ze zákona podřízená si stejně udělá , co chce. Pak jim neveřejně vysvětlí, že to mají odhlasovat, aby tupí občané zbytečně neprudili na veřejném zasedání. Stádo poskoků nikdo nezmění....

Priority města

(Haryk, 25. 2. 2012 18:17)

Název příspěvku jsem si vypůjčil z jedné informace města k územnímu plánu. K čemu byla ta šaškárna pořádaná,když na názory občanů stejně nikdo nedá?A nebyla určitě zadarmo,protože za Kololeč dostal architekt desítky tisíc,tak kolik to bude za Třebenice?Kololečským to nezávidím ani nevyčítám,tam to snad splnilo očekávání,jen konstatuju,že za všechno se platí a tady semockrát vyhazujou peníze z okna,jen aby se naši furianti ukázali.Nikde jsem nenašel zmínku o tom,že by občané navrhovali pozemky u zdravotního střediska prodávat.